Akcesoria fotograficzne Jaki selfie stick wybrać? Kijek do selfie ranking

Jaki selfie stick wybrać? Kijek do selfie ranking

Choć sama idea selfie z początku była wyśmiewana, producenci sprzętów szybko wychwycili tu pomysł na biznes. Kijek do selfie, czyli z angielskiego selfie stick to niepozorne urządzenie mające służyć docelowo do zabawy przy robieniu sobie samodzielnie zdjęć. Szybko jednak okazało się, że jest to naprawdę praktyczny gadżet, który może okazać się przydatny podczas wyjazdów, kiedy nie chcemy prosić obcych osób o zrobienie nam zdjęcia w obawie przed kradzieżą. Czym właściwie jest selfie stick i jakie ma funkcje? Czym powinien charakteryzować się dobry kijek do selfie?

Jaki selfie stick wybrać? Jakie są rodzaje kijków do selfie?

Idea urządzenia jest prosta – ma być ono dla nas przedłużeniem ręki podczas robienia selfie. Nie ma więc ona zaledwie utrzymywać aparatu w stabilnej pozycji, ale ma też umożliwić zrobienie zdjęcia, a więc najczęściej samo kliknięcie. I właśnie ze względu na to, w jaki sposób kijek je wykonuje, selfie sticki możemy podzielić na różne rodzaje. Ale to nie jest jedyna istotna cecha. Jakie kijki do selfie znajdziemy na rynku?

Selfie stick bezprzewodowy

Bezprzewodowe kijki najczęściej znajdziemy w sklepie internetowym po wyszukaniu hasła Selfie stick Bluetooth. Bluetooth to najpopularniejsza obecnie technologia bezprzewodowa w smartfonach, nic więc dziwnego, że postanowili ją wykorzystać także producenci kijków. Dzięki temu stick może bezproblemowo połączyć się z większością smartfonów.

Selfie stick przewodowy

Selfie stick bezprzewodowy różni się od przewodowego, jak wskazuje sama nazwa, przewodem. Czyli najogólniej mówiąc, koniecznością podłączenia do smartfona czy innego sprzętu kabla umożliwiającego zrobienie zdjęcia. Najczęściej tego rodzaju kabelek podłączamy przy pomocy wejścia mini jack. Jeśli Twój sprzęt posiada inne wejście, możesz zaopatrzyć się w adapter, który rozwiąże problem.

Selfie stick do telefonu

To zdecydowanie najpopularniejsza opcja. Przecież sama inicjatywa selfie wiązała się z korzystaniem z portali społecznościowych czy komunikatorów na smartfonie. Selfie stick do telefonu bez problemu znajdziemy w każdym sklepie z elektroniką.

Selfie stick do kamery sportowej

Samodzielne nagrywanie swoich wyczynów sportowych to także trend zyskujący popularność. Wszystko zaczęło się od małych kamer sportowych, które można było umieścić na przykład na kasku, ale obecnie mamy też selfie stick do kamery sportowej, który poza naszym ciałem czy otoczeniem, pozwala też na nagrywanie naszej twarzy i ogólnie całej sylwetki.

Selfie stick z pilotem

Selfie stick z pilotem pozwala na zrobienie zdjęcia przy pomocy wciśnięcia guzika znajdującego się na jego rękojeści. To wygodne rozwiązanie, które umożliwia bezproblemowe zrobienie serii zdjęć.


ZOBACZ TEŻ: Jaki statyw do aparatu wybrać? Ranking statywów


Selfie stick jak wybrać dobry kijek do selfie?

Selfie stick jak wybrać dobry kijek do selfie?

Mimo że to urządzenie nie jest bardzo skomplikowane i do tego ogólnie tanie, warto zdecydować się na sprzęt dobrej jakości. Od niego zależy przecież bezpieczeństwo i ochrona przed upadkiem naszego telefonu czy kamery. Co więcej, jeśli wybieramy kijek na wakacje, nie warto psuć sobie humoru zacinającym się czy niedziałającym urządzeniem, które nie pozwala szybko uchwycić danego momentu na zdjęciu. Co świadczy o tym, że kijek do selfie jest dobrej jakości?

Sposób podłączenia

To raczej kwestia preferencji i budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na zakup kijka. Ciężko tu wyznaczyć opcję lepszą czy gorszą. Najważniejsze, by była ona dla Ciebie wygodna.

Przeznaczenie

Jeśli planujesz wykorzystywać selfie sticka do robienia zdjęć telefonem, w zasadzie większość modeli spełni Twoje oczekiwania. Jednak do nagrywania ekstremalnych sportów czy podwodnych wyczynów warto wybrać model odpowiednio przygotowany do tego zadania.

Długość

Kijek do selfie jest teleskopowy, co oznacza, że w większości przypadków możemy dostosować jego rozmiar do aktualnych potrzeb. Jednak warto wybrać model, który będzie odpowiadał w większości sytuacji. Najpopularniejsze są kijki o długości 80 cm, jednak znajdziemy też modele przekraczające ponad 100 cm. Warto sprawdzić, do jakiego rozmiaru składa się kijek – im mniejszy, tym wygodniejszy będzie w transporcie.

Opcje składania i rozkładania

To istotne, jeśli zależy Ci na pełnym wykorzystaniu długości kija. Dzięki odpowiednim systemom blokowania w niektórych selfie stickach możesz ustawić wybraną długość, a kij będzie stabilny i samodzielnie nie zmieni swojego rozmiaru. Warto sprawdzić to dokładnie przed zakupem kija, by mechanizm nie powodował niekontrolowanych ruchów aparatu.

Jakość wykonania

Ten aspekt także jest niezwykle ważny dla bezpieczeństwa Twojego sprzętu. Dzięki jakości kij nie tylko będzie stabilny i funkcjonalny, ale nie spowoduje też zarysowań smartfona czy kamery. Co więcej, nie zniszczy się podczas sportów, którym nierzadko towarzyszą upadki.

Jak działa kijek do selfie?

Kijek do selfie ma z zasady stanowić przedłużenie naszej ręki. Aby zrobić wymarzone zdjęcie, wystarczy umieścić swój sprzęt w specjalnym uchwycie i podłączyć go do kija. W zależności od rodzaju sprzętu może to wymagać połączenia poprzez Bluetooth lub przewód. Następnie wyciągamy kij do potrzebnej długości i blokujemy. By zrobić zdjęcie, musisz już tylko wcisnąć przycisk – na rączce kijka do selfie lub pilocie do niego dołączonym.

Czy warto zainwestować w bezprzewodowy kijek do selfie?

Zaletą bezprzewodowego kijka jest możliwość korzystania z niego przy pomocy pilota. Dzięki temu możesz wykorzystać sam kijek jako statyw i oddalić się od niego bez konieczności trzymania go w dłoni. Z drugiej jednak strony tanie modele bezprzewodowe mogą generować problemy z połączeniem, co może wymagać kilku chwil walki ze sprzętem przed zrobieniem zdjęcia. Takiego problemu nie mamy w przypadku kijków z kablem.

Kijek do selfie Bluetooth czy na kabel? Porównanie

Jeśli jeszcze się zastanawiasz jaki kijek do selfie wybrać, warto sprawdzić opinie użytkowników. Głównym zarzutem wobec kijków przewodowych jest problem z nagrywaniem dźwięku, gdyż wejście jack jest zajęte przez kabel od selfie sticka. Można ten problem rozwiązać, zmieniając ustawienia, jednak wymaga to czasu. Z drugiej strony wada kijka z Bluetooth jest konieczność jego ładowania, a żywotność fabrycznie zamontowanych baterii w tego typu urządzenia nie jest duża. Wybór należy więc do Ciebie.

Jak podłączyć selfie stick bluetooth z urządzeniami?

Połączenie bezprzewodowego sticka z urządzeniem jest niezbędne do jego działania. Jak podłączyć selfie stick Bluetooth w kilku prostych krokach? Pierwszym krokiem jest włączenie sticka. Zwykle wystarczy do tego jeden przycisk. Powinien on stać się widoczny dla innych urządzeń. Następnie w naszym sprzęcie należy włączyć wyszukiwanie urządzeń poprzez technologię Bluetooth i sparowanie go z naszym selfie stickiem. Jeśli połączenie się powiedzie, jesteś już gotowy do robienia zdjęć.

Jaki powinien być dobry kijek do selfie?

Przede wszystkim – praktyczny. Musi zmieścić się w małym plecaku czy torebce podczas podróży, zapewniać odpowiednią odległość podczas robienia zdjęcia, być zawsze w gotowości, co czasem ogranicza konieczność ładowania, oraz być odpornym na upadki czy wstrząsy. Takie urządzenie sprawdzi się w wielu sytuacjach, na czym najbardziej zależy nam podczas aktywnych wakacji czy uprawiania sportu.


ZOBACZ TEŻ: Jaka karta pamięci do aparatu będzie najlepsza? Ranking i porady


Jaki kijek do selfie sprawdzi się najlepiej w konkretnych przypadkach?

Pewnie myślisz teraz, jak banalnie prostym urządzeniem jest selfie stick. Jak wybrać model, który sprawdzi się w konkretnych sytuacjach? Na rynku jest tak wiele rodzajów tego urządzenia, że to pytanie nie powinno dziwić. Sprawdźmy więc kiedy warto wydać więcej pieniędzy, a kiedy można zmniejszyć budżet na kijek do selfie.

Okazjonalne wykonywanie zdjęć selfie

Nietrudno odgadnąć, ze do tego celu nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Wystarczy kijek dobrej jakości, który będzie na tyle kompaktowy, że jego przechowywanie nie będzie sprawiało problemu. Warto jednak nie decydować się na najtańsze modele, które często są wykonane ze słabej jakości plastiku i są podatne na uszkodzenia.

Kręcenie wideo sportowych

W zależności od rodzaju sportu warto wybrać model wodoodporny. Sportowy kijek do selfie – Bluetooth czy kabel? Istotna może być funkcja statywu czy możliwość nagrywania dźwięku, która może być ograniczona przy stickach przewodowych. Wszystko jednak zależy od tego, jak wymagający jest Twój sport i czego oczekujesz od kijka do selfie.

Czy warto inwestować w selfie stick? Wady i zalety

Selfie stick jest naprawdę świetnym i praktycznym urządzeniem, często niesłusznie wyśmiewanym. Nie jest on drogi, więc w zasadzie każdy może sobie na niego pozwolić. Modele cechujące się dużo wyższą ceną wcale nie oferują niczego więcej, nie trzeba więc martwić się wyborem w kwestii funkcjonalności proporcjonalnej do budżetu. Nie ma lepszego sposobu na znalezienie tego sticka, który będzie najlepszy, jak wybrać kijek odpowiadający Twoim indywidualnym potrzebą. Wtedy na pewno nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Jaki selfie stick wybrać? Podsumowanie

Wiesz już czym jest selfie stick, jak podłączyć go do smartfona czy kamery, a także ja on właściwie działa. Pora więc kupić swój własny selfie stick. Jak wybrać najlepszy model? Spośród wielu modelów dostępnych na rynku ciężko znaleźć te, które wyraźnie odróżniają się od reszty. W przypadku takiego urządzenia jak selfie stick ranking modeli może być więcej niż pomocny. Dzięki niemu poznasz zakres cenowy, jakość sprzętu i opinie użytkowników. Dzięki temu na pewno nie zawiedziesz się zakupem i będziesz mógł się cieszyć wyjątkowymi zdjęciami.

Warte uwagi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 − two =